הגיע הזמן להתמקד בעצמנו

שנה חדשה היא הזדמנות לעצור, לקבל החלטות ולהתחיל ליישם אותן. מדי שנה אנחנו מחליטים שנפעל בדרך מסוימת, נגיב קצת אחרת או נשנה משהו קטן באיכות החיים שלנו. אם תצליחו ליישם ולו החלטה אחת בלבד אתם בדרך לניהול חיים טובים ואיכותיים יותר. איך בדיוק עושים את זה? התשובות לפניכם.

צעדים קטנים ומדודים

נתחיל מהצעדים הקטנים, אלה שהם באמת פשוטים מאוד ליישום. אם החלטתם לנהל אורח חיים בריא יותר, להתאמן חמש פעמים בשבוע ולהפוך את ארוחת הערב שלכם לחוויה טובה ונעימה, ובעיקר מרגיעה – אל תקפצו גבוה מדי. התחילו באימון אחד בשבוע, שניים אם לא יש לכם זמן. מצאו חנות יין טובה ורכשו לעצמכם יין מפנק בדיוק כמו שאתם אוהבים, כזה שישלים את ארוחת הערב הדשנה ויהפוך את החוויה הזו לנעימה יותר. אל תשנו את התפריט שלכם בבת אחת, אלא קבעו לעצמכם יעדים מדודים. למשל, במקום להיגמל בבת אחת מקפה, קולה, פחמימות וסוכר, הורידו מדי כמה ימים פריט אחד בלבד. הגמילה תהיה קלה יותר, והתהליך רגוע הרבה יותר.

עשו קצת סדר בבלגן

זה הזמן להתחיל לנקות קצת את הבית, ולא, זה ממש לא אומר שאתם צריכים לשכור חברת ניקיון או לקרצף את הרצפות עד שהגב יישבר. נקו מהשטח את כל מה שלא צריך להיות שם, כמו ניירת ישנה או פריטים שבורים שהבטחתם לעצמכם לתקן לפני שנתיים ועדיין לא הגעתם אליהם. סדר חיצוני ישפיע גם על הפנימיות שלכם ויאפשר לכם להיות ממוקדים יותר. אם נדמה לכם שנעשה לכם עוול זה הזמן לתכנן תביעות קטנות או לחלופין, להחליט שאתם ממשיכים הלאה בלי מחסומים או מעצורים. הבחירה כולה שלכם, וככל שתהיו מסודרים יותר כך תצליחו להגיע למסקנות הנכונות ולפעול באופן יעיל יותר.

רשמו לעצמכם מטרות

לבסוף, פנו לעצמכם שעה אחת בלבד כדי לשבת ולכתוב את כל המטרות שלכם. ככל שתדעו מה בדיוק אתם רוצים להשיג, לאן אתם רוצים להגיע ומה יעשה אתכם מאושרים, כך יהיה לכם קל יותר להגיע לשם. הרשימה הזו תמקד אתכם, ואם תציבו אותה במקום בולט (על המקרר או על לוח המודעות במשרד) תחזרו אליה כל יום, והיא תשאיר אתכם בפוקוס. זה המתכון הבטוח להשגת יעדים אישיים, זוגיים או עסקיים, וגם הדרך הטובה ביותר לחיות את החיים שמגיע לכם לחיות – חיים של הגשמה ושפע.