כך יוצאים ממעגל החובות

זה בטח לא מפתיע לגלות שישראלים רבים נמצאים במינוס, חלק מהם במינוס די גדול ורובם גם סוחבים משכנתא גדולה וכמה הלוואות שהצטברו לאורך השנים. בעלי עסקים שמשקיעים הון עתק בהקמת העסק שלהם או משפחות שקיבלו כמה החלטות שהתבררו כלקויות, לכולם זה עשוי לקרות. הבעיה מתחילה כשהחובות נעשים גדולים במיוחד, הרבה יותר מיכולת ההחזר שלנו, ואז עלולות להישמע שתי מילים שמצליחות לעורר לא מעט מתח בכולנו – הוצאה לפועל. אז מסתבר שאפשר לסגור את חובות הענק האלו גם בדרך אחרת.

סביר להניח שאת הכסף אתם חייבים בעיקר לבנק אבל גם לגופים פיננסיים אחרים (אולי גם כמה ספקים). במצב כזה תקבלו בדרך כלל מכתב מהבנק, ולא, המכתב הזה לא עומד להיות חביב או נעים במיוחד. ללא תשלום של החוב או הגעה להסדר כלשהו עלול הבנק להגיש תביעה ישירה נגדכם, כזו שתוביל לגביית החובות שצברתם דרך הוצאה לפועל. אם תקדימו תרופה למכה תוכלו להגיע להסדר לפני שכל זה קורה. בתור התחלה, מומלץ שתקבלו ייעוץ וליווי של עורך דין (גם לבנק או לצד השני יש עורך דין, תהיו בטוחים). עם הליווי הזה תוכלו לנהל משא ומתן ולהגיע להסדר על פריסת החוב שתהיה מקובלת על שני הצדדים – הבנק מצד אחד, אתם מן הצד השני.

בסופו של דבר, גם הבנק שלכם לא ממש רוצה להגיע לתביעות ולהוצאה לפועל, וגם מבחינתו מדובר במשאבת זמן אדירה ובהוצאה לא קטנה בכלל. אם תגיעו יחד להסדר שניכם תצאו מורווחים. הבנק יקבל את הכסף המגיע לו, אתם תוכלו לפרוס את ההחזרים בצורה נוחה והגיונית יותר. אתם לא צריכים לחשוש כשאתם פותחים את תיבת הדואר ומכתב מהבנק מופיע, ואתם בוודאי לא אמורים לחשוש מהופעתם של נציגי ההוצאה לפועל. טיפול מהיר בחוב הוא לגמרי אפשרי, ואם תעשו את זה נכון ובליווי של עורך דין בעל ניסיון בתחום יהיה לכם קל יותר להגיע לתוצאה הטובה באמת, ולחסוך מעצמכם כאבי ראש ולא מעט מתחים בהמשך.

קישורים קשורים:

מדריך העסקים של ישראל – עו"ד יהונתן גולדברג

עורך הדין יהונתן גולדברג באתר לשכת עורכי הדין

אתר הבית של עו"ד יונתן גולדברג

אתר Law Guide – עו"ד יונתן גולדברג

עורך דין יהונתן גולדברג גם באתר EASY