כך תוכלו לשדרג את איכות החיים שלכם

אנחנו רוצים לחיות טוב. מגיע לנו לחיות טוב. סביבת מגורים נעימה, דירה מטופחת, שקט, שלווה, זמן איכות עם המשפחה – לכל אחד יש את המטרות שלו, ואת מה שהוא מגדיר כחלק בלתי נפרד מאיכות החיים האידאלית. אלא שלמרות ההגדרות הברורות שלנו, אנחנו גם מוצאים המון סיבות לא להגיע לשם. הגיע הזמן לפרק אותן לגורמים, לא?

סביבת המגורים שלך

עברתם לגור בבניין ישן, אולי בזכות הירושה של סבתא, אבל האזור כולו אפרורי. מעבר דירה הוא לא בדיוק אופציה ריאלית, שהרי ידוע לכל עד כמה רכישת דירה היא משימה מאתגרת בישראל של שנת 2017. מצד שני, יש גם דרכים טובות להשקיע בדירה הנוכחית ובמבנה כולו. תמ"א 38 היא תכנית שזוכה לפופולריות רבה בשנים האחרונות, ובצדק. עם ניהול נכון של פרויקטים מהסוג הזה, על ידי חברות כמו קבוצת הילה, אפשר להפוך את המבנה העתיק לאטרקציה מודרנית ומרשימה יותר. זה ייקח זמן, אבל חוץ מהזמן לא תצטרכו הרבה משאבים אחרים.

נכנסים הביתה

אם המבנה דווקא נראה לא רע (או אם זכיתם לגור בבניין חדש יחסית) הרימו את העיניים מהמחשב והביטו סביבכם. האם העיצוב של הדירה לטעמכם? האם הוא משרה את האווירה שאתם רוצים בבית? רוב האנשים יעידו שזה לא ממש המקרה, לפחות אצלם. הם מאוד רוצים פינת זולה נעימה שבה יוכלו לקרוא ספר בסוף היום, או סלון מזמין שיאפשר בילוי משפחתי נעים במיוחד. במקום לפנטז על העיצוב המושלם – זה בדיוק הזמן להגשים אותו. אתם לא חייבים לעשות הכל בבת אחד, בוודאי אם התקציב לא מאפשר לכם, אבל גם אם תעשו זאת בכמה צעדים קטנים ולאורך זמן, תגלו שאתם נהנים יותר מכל רגע.

הגוף והנפש

הסביבה שלנו חשובה מאוד אבל היא לא החשובה מכל. אנחנו החשובים מכל. רובנו עסוקים בשגרה, בלחץ, בעבודה, במשימות. אנחנו שוכחים לעצור, לנשום, לאכול נכון, לעשות ספורט כשצריך. אלא שהבריאות הפיזית והנפשית שלנו חשובה מאוד, והיא עומדת בבסיס ההגדרה לאיכות חיים טובה. אם תשמרו על עצמכם, תתאמנו יותר, תאכלו טוב ואולי תפנקו את עצמכם ביום כיף, בחופשה או בעיסוי מפעם לפעם, תגלו שאתם מלאי אנרגיות. כשיש לכם אנרגיות אתם פועלים יותר, ומשיגים הרבה יותר.