לתכנן את החתונה ולעשות את זה נכון

אם יש משהו שיכול להכניס מתח למערכת היחסים ולגרום לנו לישון קצת פחות טוב בלילה, זהו ללא ספק השלב שמגיע דווקא אחרי הצעת הנישואין. אחרי השמפניה, הטבעת ושינוי הסטטוס בפייסבוק, מגיע הרגע שבו אנחנו מבינים שצריך להתחיל לטפל בשורה ארוכה של פרטים טכניים. אתם אמורים לבחור אולם, לקבוע תפריט, להזמין צלם, לבנות רשימת שירים, לתכנן את שמלת הכלה ועוד לא אמרנו מילה על הוויכוח האלמותי עם ההורים: כמה אורחים מותר לכל צד להזמין. רוצים לעבור את זה בשלום? קבלו שני טיפים חשובים.

 

הבחירה החשובה ביותר: אולם האירועים

אם יש החלטה אחת שכדאי לנקות מהדרך מוקדם ככל האפשר, עוד לפני מדידת השמלה או בחירת הצלם, זוהי ההחלטה בנוגע למקום שבו יתקיים האירוע הגדול. זאת משום שעל פי המקום ייקבע התאריך המדויק (בתקווה שהמועד המועדף עליכם לא הוזמן), והוא גם יכתיב במידה רבה את כמות המוזמנים, את הקונספט של האירוע ועוד שלל פרטים קטנים וגדולים יותר. כאן מומלץ לקחת בחשבון לא רק את התאריך הרצוי, אלא גם מקום שהעיצוב שלו קולע לטעמכם והאוכל בו איכותי. יש כמה וכמה אולמות אירועים מומלצים שעונים על הדרישות הללו, לרבות הנחלה, טראסק, בית על הים, אביגדור או ירוק על המים. זה הזמן להתחיל לסייר ולטעום!

 

תיאום ציפיות ורשימת מטלות

לאחר שנבחרו מקום החתונה והתאריך, אפשר להתפנות לכל אותם פרטים קטנים בדרך. כדי להימנע מחיכוכים מיותרים בהמשך וכדי שהתהליך יהיה נעים ומהנה יותר, זה הזמן לפתוח את קובץ האקסל ולהתחיל לערוך חישובים. רשמו כל פרט קטן שצריך טיפול, מעיצוב ההזמנה ועד זר הפרחים של הכלה, מתשלום טיפים למלצרים ועד לטוקסידו של החתן. כך תוכלו לדעת מה התקציב שעומד לרשותכם, לערוך סקר שוק ולהיערך טוב יותר לקראת הטיפול בכל סעיף ברשימה. זה גם הזמן לחלק משימות בין שני בני הזוג, כך שאחד ידאג לקישוט הרכב והאחרת לעיצוב ההזמנה, לדוגמה. תתפלאו לגלות כמה חלק ופשוט יהיה התהליך אם כל אחד ידע מה הוא עושה, ואם מפעם לפעם תציעו לעזור או לייעץ זה לזו במשימות השונות.

 

זכרו שזהו רק שלב אחד קטן בדרך לחיים ארוכים ומשותפים יחד. אף ויכוח לא שווה את הכעס ואת המתחים, בוודאי לא רגע לפני שאתם עוברים לפרק סוער ומרגש הרבה יותר.