מגשימים את חלום הבית

כמעט כולנו חולמים על הבית הפרטי שלנו, על הדירה הקטנה והמתוקה שבה נעביר את חיינו, על המקום האינטימי שהוא רק שלנו. אנחנו רוצים את הפינה החמה שאליה נחזור בסוף יום העבודה המייגע וחולמים על הרגע שבו החלום יתגשם ונזכה לפתוח את הבוקר עם הקפה האהוב עלינו במרפסת קטנה עם שמש מלטפת. בעוד רבים עדיין חולמים, וגם עובדים קשה כדי להגיע לשם, אפשר בהחלט להתחיל לתכנן, לפנטז ולהכין את הקרקע. אם שמעתם בעבר את המושג "מחשבה יוצרת מציאות" הרי שככל שהחלום יהיה מדויק יותר, כך יהיה לנו (אולי) קצת יותר קל להגיע אליו. אז איפה מתחילים?

עיצוב הבית

נכון, כדי שנוכל להתחיל לעצב אנחנו צריכים לדעת מה מידות הסלון, איזה שטח עומד לרשותנו באזור המטבח וגם כמה חדרי שינה יהיו לנו. מצד שני, בחירת סגנון, צבעים או כיוון כללי לא יעלו לנו דבר, הם רק יעוררו בנו ציפייה ויעזרו לנו להיות הרבה יותר ממוקדים. אם כן, גם אם אתם עדיין לא קרובים להשלמת ההון העצמי שיעזור לכם לקנות דירה, וגם אם אתם כרגע גרים עדיין בשכירות, שוטטו בין קטלוגים של עיצוב ובקרו באתרים ובחנויות הריהוט. זה הזמן להחליט מה הסטייל שלכם ולגלות מה האפשרויות שלפניכם. אם אתם חובבי ריהוט וינטג' סיירו באתרי המותגים המובילים, גם בישראל וגם בחו"ל, כדוגמת Sillas Vintage, מותג אירופאי יוקרתי שבו מגוון רחב של עיצובים ודגמים. אם אתם מעדיפים דווקא סגנון כפרי או עיצוב מודרני שמזכיר את עולם ההיי-טק, גם שם יש לכם שפע אפשרויות. אתם לא חייבים לקנות כרגע דבר, אבל זה יעזור לכם לדמיין טוב יותר את הבית שאתם ממש עוד רגע עומדים לעצב.

צעדים קטנים בדרך

זוגות רבים בתחילת הדרך, עוד טרם החתונה, מתחילים לתהות האם ומתי יהיה נכון לעשות את הצעד הגדול ולעבור לדירה חדשה. עם זאת, לפני שתוכלו לבחור בית, לבקש משכנתא ולתאם שירותי הובלה, אתם צריכים לוודא שאתם בכיוון הנכון. אם עדיין לא הצעת לבת הזוג שלך, הגיע הזמן לבחון טבעות יהלומים ולתכנן הצעת נישואין רומנטית שאחריה תוכלו לתכנן את שני הצעדים המרכזיים בדרך: חתונה ורכישת בית. זכרו שהדרך למושב הקבע שלכם נראית אולי ארוכה, אבל אם פועלים נכון ומסודר, אפשר להגיע אליה בקלות רבה.